Δήμος Ι.Π. Μεσολογγίου: Δράση ενημέρωσης και πρόληψης με αφορμή την «Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη»
![diabetes 1.jpg](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/11/diabetes_1.jpg.webp)
Το Κέντρο Κοινότητας με Παράρτημα Ρομά του Αυτοτελούς ΤμήματοςΚοινωνικής Προστασίας Παιδείας & Πολιτισμού του Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίουενημερώνει τους πολίτες ότι την Τρίτη 15/11/2022 και ώρα 9:00-12:00 θαυλοποιηθεί δράση ενημέρωσης και πρόληψης με αφορμή την «Παγκόσμια ΗμέραΔιαβήτη» στην Κεντρική Πλατεία του Μεσολογγίου (Πλατεία Μάρκου Μπότσαρη).
Η δράση θα περιλαμβάνει δωρεάν μετρήσεις σακχάρου από ειδικευμένοπροσωπικό, ενώ παράλληλα θα γίνει και διανομή έντυπου-ενημερωτικού υλικού,αλλά θα δοθούν και οδηγίες για περαιτέρω έλεγχο όπου κριθεί αναγκαίο.
Το Κέντρο Κοινότητας με Παράρτημα Ρομά λειτουργεί στο πλαίσιο τουΕπιχειρησιακού Προγράμματος «Δυτική Ελλάδα 2014-2020» με τηνσυγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης και τα τηλέφωναεπικοινωνίας για περισσότερες πληροφορίες είναι:
Κέντρο Κοινότητας: 2631363425-431
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)