Π. Παπαδόπουλος: Υπάρχει αίτημα το λιμάνι Μεσολογγίου να γίνει τόπος προορισμού για κρουαζιερόπλοια και εσείς κοιμάστε
![papadopoulos1](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/03/papadopoulos1.jpg)
Υπάρχει αίτημα το λιμάνι Μεσολογγίου να γίνει τόπος προορισμού για κρουαζιερόπλοια και εσείς κοιμάστε – ως συνήθως – τον ύπνο του δικαίου;
Κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίου στις 10-5-2022, θέσαμε ερώτημα εάν υπάρχει σχετικό αίτημα προς το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο και το Λιμεναρχείο Μεσολογγίου, το λιμάνι της πόλης να γίνει τόπος προορισμού για κρουαζιερόπλοια στη γραμμή Ζάκυνθος – Κυλλήνη – Μεσολόγγι – Κεφαλλονιά και ως συνήθως απάντηση δεν λάβαμε!
Επειδή το θέμα είναι ιδιαίτερα σοβαρό καλείσθε όπως δώσετε απαντήσεις και εξηγήσεις στο προκείμενο και συγκεκριμένα:
1. Το συγκεκριμένο αίτημα έχει αποσταλεί στο Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο και το Λιμεναρχείο εδώ και πάνω από ένα μήνα, ναι ή όχι;
2. Η ενδιαφερόμενη εταιρεία ζητεί – προς υλοποίηση της όποιας απόφασης – τοπογραφικό διάγραμμα του λιμένα και μια μικροδιαμόρφωση στην περιοχή του Plazza και εσείς δεν έχετε ανταποκριθεί καν μέχρι σήμερα, ναι ή όχι;
Τα αντανακλαστικά σας, κατά τα φαινόμενα, βρίσκονται σε κωματώδη κατάσταση. Αν κάτι τέτοιο σας ικανοποιεί και οδηγείτε τα πράγματα στο να κλοτσήσετε μια ακόμη ευκαιρία, πλησιάζει η ώρα να πληρώσετε το λογαριασμό με ή χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής…
Πάνος Παπαδόπουλος
Δημοτικός Σύμβουλος
«ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ»
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)