Οι μπούλες ξεχύθηκαν στο Αγρίνιο (foto)
![423735837 951016466413718 4191788747437221408 n](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/03/423735837_951016466413718_4191788747437221408_n-1024x768.jpg)
Σήμερα το απόγευμα της Παρασκευής τα Χορευτικά Τμήματα του Δήμου Αγρινίου πλημμύρισαν με «μπούλες» την Οδό Παπαστράτου και στους πεζόδρομους της πόλης, αναβιώνοντας ένα παλιό έθιμο.
Συμμετείχαν τα Χορευτικά τμήματα του Δήμου Αγρινίου:
Χορευτικό Δήμου Αγρινίου, Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου, Πολιτιστικός Σύλλογος «ΤoΧοροστάσι», «Παγκρήτιος» Χορευτικός Σύλλογος, Χορευτικός Σύλλογος «Τα Μανουσάκια», Χορευτικός Σύλλογος «Οι Ρίζες», Σύλλογος «Ο Αιτωλός», Χορευτικός Σύλλογος «οι Θεστείς», Σύλλογος «Χρ.Καπράλος», Πολιτιστικός Σύλλογος Δοκιμίου «η Πρόοδος», Χορευτικός Σύλλογος Καλυβίων, Σύλλογος « Τριαντεικα», Καλλιτεχνικό Παραδοσιακό Εργαστήρι, Πολιτιστικός Σύλλογος «Οι Πραμαντιώτες», Σύλλογος Μικρασιατών Προσφύγων Ν.Αιτ/νίας και Σύλλογος «Οι Ρουμελιώτες»
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)