Με το χρυσό μετάλλιο γιορτάζει την ημέρα της γυναίκας η Έλενα Παπασταματοπούλου
![16aed6030ffe25dd0bf438ed8d5bcb00 xl](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/03/16aed6030ffe25dd0bf438ed8d5bcb00_XL.jpg)
Με το χρυσό μετάλλιο στις αποσκευές της επιστρέφει από την Σόφια της Βουλγαρίας η Αιτωλικιώτισσα αθλήτρια του parataekwondo, Έλενα Παπασταματοπούλου.
Το χρυσό μετάλλιο ήταν το καλύτερο δώρο για την γιορτή της γυναίκας για την πανέμορφη 22χρονη αθλήτρια. Να υπενθυμίσουμε ότι σήμερα 8 Μαρτίου διεξήχθησαν οι προκριματικοί αγώνες parataekwondo, ως προθάλαμος για τους Παραολυμπιακούς Αγώνες που θα γίνουν φέτος στο Παρίσι.
Μετά από αυτή την σημαντική διάκριση η Έλενα Παπασταματοπούλου θα πάει στο Παρίσι και θα μας κάνει για μια ακόμη φορά υπερήφανους. Να σημειωθεί ότι η Έλενα είναι φοιτήτρια της Ιατρικής Σχολής Ιωαννίνων όπου και κατοικεί με την οικογένειά της και γεννήθηκε με πρόβλημα στο δεξί της χέρι.
Παρόλα αυτά η αγάπη της για το taekwondo, την έκανε πρωταθλήτρια και ελπίζουμε και παραολυμπιονίκη.
aixmi-news.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)