Δεκάδες φαναράκια γέμισαν τον βραδινό ουρανό του Αγρινίου
![fana1](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/05/fana1.jpg)
Με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό ο Δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου δημοσίευσε φωτογραφίες μετά τη λιτανεία όπου πολλά φαναράκια γέμισαν τον ουρανό της πόλης, αναβιώνοντας έτσι ένα παλιό έθιμο.
Ακολουθεί η ανάρτησή του:
Ένα αερόστατο και πολλά φαναράκια γέμισαν χθες το βράδυ τον ουρανό αναβιώνοντας ένα παλιό έθιμο που συνδέεται με τη γιορτή του Αγίου Χριστοφόρου. Και του χρόνου !
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)