Αντιπεριφερειάρχης Τουριστικής Ανάπτυξης ορίστηκε ο Π. Σακελλαρόπουλος
![Π ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/04/Π-ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ.jpg)
Με απόφαση του Περιφερειάρχη Δυτικής Ελλάδας, Νεκτάριου Φαρμάκη, Αντιπεριφερειάρχης Τουριστικής Ανάπτυξης ορίστηκε ο περιφερειακός σύμβουλος, εκλεγμένος στην ΠΕ Αχαΐας, Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος.
O κ. Σακελλαρόπουλος είναι υπάλληλος του υπουργείου Οικονομικών. ΕκλέγεταιΠεριφερειακός Σύμβουλος από το 2011. Κατά το παρελθόν έχει διατελέσει Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης Οικονομικών και Δημοσιονομικού Ελέγχου, Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής ΠΔΕ, Βοηθός Περιφερειάρχη -Εντεταλμένος Σύμβουλος με αρμοδιότητες Προγραμματισμού, Μελετών και Αναπτυξιακών Προγραμμάτων Αγροδιατροφής.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)