Βλάβη σε μετασχηματιστή της ΔΕΗ που τροφοδοτεί το αντλιοστάσιο για την ύδρευση στο Αρχοντοχώρι
![diakopi reymatos 5](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/08/diakopi-reymatos-5.jpg)
Η κακοκαιρία που έπληξε και τον Δήμο μας σήμερα, άφησε το αποτύπωμα της στο ηλεκτρικό δίκτυο, προκαλώντας και αναστατώνοντας τις ζωές όλων μας. Ενημερώνουμε ότι παρουσίασε βλάβη ο μετασχηματιστής, που τροφοδοτεί με ηλεκτρικό ρεύμα το αντλιοστάσιο για την ύδρευση του Αρχοντοχωρίου.
Με το πρώτο φως της ημέρας αύριο, συνεργεία του ΔΕΔΔΗΕ θα αναλάβουν την αποκατάσταση της βλάβης.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)