Το μοναδικό καρναβάλι στο Νυδρί
![nidri apokries 25](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/03/nidri-apokries-25.jpg)
Ο κεντρικός πεζόδρομος του Νυδριού χθες πλημμύρισε χρώματα, μουσικές και πολύ χορό. Μία ημέρα πριν την μεγάλη καρναβαλική παρέλαση της Λευκάδας το Νυδρί έδωσε το σύνθημα. Ο Σύβρος, το Μαραντοχώρι, ο Άγιος Πέτρος και η Λευκάδα παρέλασαν υπό τους ήχους των τραγουδιών της αποκριάς.
Η μεγάλη έκπληξη δεν ήταν άλλη από τον παρουσιαστή Νίκο Βερύκιο ο οποίος παρουσίασε αιωρούμενος, για πρώτη φορά στα χρονιά, την εκδήλωση… Ο υπέροχος Νίκος με τις μοναδικές ιδέες.
Δήμαρχος, βουλευτής, αντιπεριφερειάρχης, αντιδήμαρχοι παρακολούθησαν και συμμετείχαν σε ένα γλέντι χωρίς τέλος. Σήμερα η μεγάλη καρναβαλική παρέλαση της Λευκάδα στις 17.00 στην κεντρική αγορά.
φωτο: Μάριος Γαζής
ilefkada.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)