ΣΥΡΙΖΑ: «Κι είμαστε ακόμα ζωντανοί» – Δείτε τον Φαραντούρη να παίζει πιάνο έξω από την Κεντρική Επιτροπή
![farantouris piano syriza final](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/12/farantouris-piano-syriza-final.jpg)
Ένα τραγούδι μάλλον συμβολικό επέλεξε να παίξει στο πιάνο ο Σύμβουλος Ευρωπαϊκής Πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ, Νίκος Φαραντούρης, έξω από την αίθουσα συνεδρίασης της Κεντρικής Επιτροπής του ΣΥΡΙΖΑ
Ένα τραγούδι με… νόημα επέλεξε ο Σύμβουλος Ευρωπαϊκής Πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ, Νίκος Φαραντούρης, να παίξει στο πιάνο που βρήκε έξω από την αίθουσα που συνεδριάζει η Κεντρική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ σε κεντρικό ξενοδοχείο των Αθηνών.
“Εσείς προφανώς περνάτε καλά, αφιερωμένο το τραγούδι”
Ο κ. Φαραντούρης, ο οποίος είναι λάτρης των πλήκτρων, επέλεξε το γνωστό τραγούδι «Το Χειροκρότημα» που μεταξύ άλλων αναφέρει: «Κι είμαστε ακόμα ζωντανοί, στη σκηνή σαν ροκ συγκρότημα, κι αν μας αντέξει το σκοινί, θα φανεί στο χειροκρότημα. Μάλιστα, λίγο πριν μπει στην αίθουσα ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης, πρόλαβε να δει τον κ. Φαραντούρη, λέγοντας του με χιούμορ: «Εσείς προφανώς περνάτε καλά, μπράβο σας» με τον Φαραντούρη να του απαντά χαρακτηριστικά πως το τραγούδι είναι αφιερωμένο.
parapolitika.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)