Συντονισμός ενεργειών στην ΠΕ Αιτωλοακαρνανίας εν όψει της αντιπυρικής περιόδου
![20240403 ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΣΥΣΚΕΨΗ (2)](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ-ΣΥΣΚΕΨΗ-2.jpg)
Συνάντηση εργασίας εν όψει της έναρξης της αντιπυρικής περιόδου συγκάλεσε σήμερα Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 στο γραφείο του, ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Αιτωλοακαρνανίας Θανάσης Μαυρομμάτης παρουσία του Περιφερειακού Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Δυτικής Ελλάδας, Βασίλη Σολδάτου και του Διοικητή Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Αιτωλοακαρνανίας Κωνσταντίνου Χριπάτσιου.
Μεταξύ άλλων συζητήθηκαν η οργάνωση και η βέλτιστη προετοιμασία ενόψει της αντιπυρικής περιόδου με σκοπό την κατάρτιση σχεδίου που εστιάζει στην ετοιμότητα και την άμεση κινητοποίηση των εμπλεκομένων μερών σε περιπτώσεις έκτακτων αναγκών.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)