Συνέντευξη τύπου της Νομαρχιακής Επιτροπής του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Αιτωλοακαρνανίας
![0 02 05 6ecdffaf96ec4bf48c2aa7868d9a0ff745ea9fd19af19bd85555381094cf5c5f b63c1ce1811376e (1)](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/05/0-02-05-6ecdffaf96ec4bf48c2aa7868d9a0ff745ea9fd19af19bd85555381094cf5c5f_b63c1ce1811376e-1.jpg)
Είναι κρίσιμο τα προβλήματα της περιφέρειας, τα προβλήματα της Αιτωλοακαρνανίας, κάθε γωνιάς κάθε πόλης, να φτάσουν στις Βρυξέλλες. Να γίνουν αντικείμενο συζήτησης στο ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Οι υποδομές, η αγροτική πολιτική, η περιφερειακή ανάπτυξη, τα θέματα του περιβάλλοντος, της Υγείας, της Παιδείας, η καθημερινότητα του πολίτη για μια καλύτερη ζωή, τα θέματα δημοκρατιας και κράτους δικαίου είναι θέματα των Ευρωεκλογών και ο ρόλος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ είναι να τα αναδείξει και να σταθεί απέναντι στις πολιτικές που υποβαθμίζουν τον νομό μας στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα αποδοκιμασίας στην πολιτική της ΝΔ. Αλλά και θετική ψήφο στο ΣΥΡΙΖΑ- ΠΣ στις Ευρωεκλογές του Ιουνίου.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)