Συνάντηση Μίλτου Ζαμπάρα με τον Πρόεδρο της Β’ ΕΛΜΕ για τα προ-βλήματα σχολικής στέγης
![ΖΑΜΠΑΡΑΣ](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΖΑΜΠΑΡΑΣ.jpg)
Την Τρίτη 26/3 πραγματοποιήθηκε συνάντηση του Βουλευτή Αιτωλοακαρνα-νίας και Τομεάρχη Περιβάλλοντος και Ενέργειας Μίλτου Ζαμπάρα, με τον πρόεδρο της Β´ ΕΛΜΕ Αιτωλοακαρνανίας κ. Βαγγέλη Τσούκα, για το ζήτημα της σχολικής στέ-γης των σχολείων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του νομού Αιτωλοακαρνανίας και τον θόρυβο που έχει δημιουργηθεί με το ενδεχόμενο αναστολής λειτουργίας του 3ου Γυμνασίου Αγρινίου.
Ο βουλευτής δεσμεύθηκε ότι θα διερευνήσει το θέμα και οι δυο πλευρές κατέληξαν ότι είναι αναγκαία μια σύσκεψη φορέων για το ζήτημα αυτό (Δημοτική Αρχή, Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Β΄ ΕΛΜΕ, Σύλλογος Διδασκόντων Σχολείου και Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων) για την επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν τα σχολικά κτίρια.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)