Πληροφορίες ότι ο Στέφανος Κασσελάκης προηγείται με διαφορά 9 μονάδων της Έφης Αχτσιόγλου
![kaselakis ekloges](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/09/kaselakis_ekloges.jpg)
Σε εξέλιξη είναι η καταμέτρηση των ψήφων στα εκλογικά κέντρα του ΣΥΡΙΖΑ, ενώ υπάρχουν πληροφορίες ότι ο Στέφανος Κασσελάκης προηγείται με διαφορά 9 μονάδων της Έφης Αχτσιόγλου στις εσωκομματικές εκλογές που έγιναν την Κυριακή (17.9.2023).
Όλα δείχνουν πως ο ΣΥΡΙΖΑ θα οδηγηθεί σε δεύτερο γύρο εκλογών μεταξύ του Στέφανου Κασσελάκη και της Έφης Αχτσιόγλου, καθώς δύσκολα θα προκύψει νέος πρόεδρος από την πρώτη Κυριακή.
Ειδικότερα, στις 100.000 ψήφους:
Στέφανος Κασσελάκης: 45,5%
Έφη Αχτσιόγλου: 36,3 %
Νίκος Παππάς: 8,7 %
Ευκλείδης Τσακαλώτος: 8,2 %
Στις εκλογές συμμετείχαν περίπου 147.000 (η καταμέτρηση δεν έχει ολοκληρωθεί), εκ των οποίων οι 40.000 είναι νέα μέλη.
newsit.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)