Ομιλία από τον Θεμιστοκλή Μουρτζανό με θέμα: «Η οικογένεια στην μετά-COVID πραγματικότητα»
![agiow xristoforos](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/05/agiow-xristoforos.jpg)
Στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων «Α’ Χριστοφόρεια 2023», που συνδιοργανώνουν η Ιερά Μητρόπολη Αιτωλίας και Ακαρνανίας και ο Δήμος Αγρινίου, προς τιμήν του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Χριστόφορου, πολιούχου του Αγρινίου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Μαΐου 2023 και ώρα 19:00’, στον νέο Ιερό Ναό Αγίου Χριστοφόρου Αγρινίου ομιλία με θέμα: «Η οικογένεια στην μετά-COVID πραγματικότητα».
Ομιλητής θα είναι ο Αιδεσιμολογιώτατος Πρωτοπρεσβύτερος π. Θεμιστοκλής Μουρτζανός, Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Ιεράς Μητροπόλεως Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)