Ολυμπιακός – Ατρόμητος 2-0

osfp

Στην επιστροφή του Μίτσελ στον «ερυθρόλευκο» πάγκο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου, με τον Σέντρικ Μπακαμπού να σκοράρει και τα δύο γκολ των Πειραιωτών.
Με πρωταγωνιστή τον Σέντρικ Μπακαμπού, ο οποίος πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας του Ατρομήτου με 2-0, για την 6η αγωνιστική της Super League.

Οι Ερυθρόλευκοι έκαμψαν την αντίσταση της ομάδας του Κρις Κόουλμαν και επέστρεψαν στις νίκες, με τον Μίτσελ να ξεκινάει με το… δεξί τη δεύτερη θητεία του στο μεγάλο λιμάνι.

Ο Ισπανός προπονητής έδωσε φανέλα βασικού στον Μπακαμπού και ο Γαλλοκονγκολέζος επιθετικός τον έβγαλε ασπροπρόσωπο, με τον 31χρονο επιθετικό να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι και στο 68’ να «σφραγίζει» τη νίκη για τους Πειραιώτες.

Οι πρωταθλητές εκτός από τα δύο γκολ του Μπακαμπού, είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν περισσότερα τέρματα, ενώ στο 38’ έχασαν πέναλτι με τον Ελ Αραμπί.