ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-4

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν του ΟΦΗ με 4-2 στο Γεντί Κουλέ παίζοντας άριστα τις αντεπιθέσεις.
Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 8′ με τον Μεντόσα με πέναλτι που κέρδισε ο Μόρσεϊ από τον Μαρινάκη.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν στη συνέχεια φτάνοντας με ευκολία στην περιοχή του Παναιτωλικού και ισοφάρισαν με τον Νέιρα στο 43ο λεπτό. Η χαρά του ΟΦΗ δεν κράτησε για πολύ, αφού ο Παναιτωλικός ξαναπήρε το προβάδισμα στο 45′, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα και κεφαλιά του Κορνέλιους, ο οποίος «έγραψε» το 1-2.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά για την ισοφάριση, αλλά οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν στην κόντρα. Στο 53′ ο Μεντόσα πέρασε εξαιρετικά τη μπάλα στην πλάτη της άμυνας του Διαμαντή και ο Καρέλης με πλασέ στην κίνηση με το αριστερό έγραψε το 1-3.
Με υπέροχο μακρινό πλασέ ο Νέιρα έβαλε τον ΟΦΗ ξανά στο παιχνίδι κάνοντας το 2-3 για την ομάδα του.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναιτωλικός αμυνόταν για να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Βέργος εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα του ΟΦΗ και έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Βάτερμαν κάνοντας το τελικό 2-4.
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης (82′ Στάικος), Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Ντε Γκούζμαν (60′ Φαν Ντάινεν), Μεγιάδο, Τοράλ (82′ Ναμπί), Τσιλιανίδης (46′ Ντουρμισάι), Νέιρα, Λάμπρου.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Λούι, Μαλής, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Αντούνες, Μπαρμπόσα (71′ Τσιγγάρας), Μεντόσα (67′ Ντουάρτε), Μόρσεϊ (82′ Αποστολάκης), Καρέλης (82′ Βέργος).