Ο Θ. Παπαδόπουλος επανεκλέχτηκε στην ΠΕΔ Δυτικής Ελλάδας
![10d239932fa85ea0befbba990f6a0a28 xl](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/02/10d239932fa85ea0befbba990f6a0a28_XL.jpg)
Ο νυν πρόεδρος της ΠΕΔ Δυτικής Ελλάδας, δήμαρχος Καλαβρύτων Θανάσης Παπαδόπουλος επανεκλέχτηκε στο όργανο μετά τις αρχαιρεσίες που έγιναν σήμερα το απόγευμα.
Η εκλογική διαδικασία διεξήχθη στον Μέγαρο Λόγου & Τέχνης στην Πάτρα και ο συνδυασμός του νυν πρόεδρου της ΠΕΔ και δημάρχου Καλαβρύτων Θανάση Παπαδόπουλου πρώτευσε καθώς έλαβε 59 ψήφους και εξέλεξε 9 έδρες.
Ο συνδυασμός του δημάρχου Θέρμου Σπύρου Κωνσταντάρα έλαβε 51 ψήφους και εξέλεξε 8 έδρες ενώ ο συνδυασμός του δημαρχου Πατρέων Κώστα Πελετίδη έλαβε 26 και εξέλεξε 4 έδρες.
aixmi-news.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)