Ο Γιώργος Παπαναστασίου στο ΔΣ της ΚΕΔΕ
![ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΣΤΗΝ ΚΕΔΕ ,](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/03/kyrizoglou_doukas-1.jpg)
Τα ονόματα των δημάρχων και των δημοτικών συμβούλων στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΕΔΕ, μετά τη χθεσινή ψηφοφορία στη Γενική Συνέλευση της Κεντρικής Ένωσης Δήμων, δημοσιεύει το aftodioiksi.gr.
-Από την παράταξη “Σύγχρονοι Ισχυροί Δήμοι” (ΝΔ) εκλέγονται 20 από τα 31 μέλη (12 δήμαρχοι και 8 δημοτικοί σύμβουλοι):
Aπό την παράταξη: “Αυτοδιοίκηση Τώρα” (ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ) εκλέγονται 5 δήμαρχοι και 4 δημοτικοί σύμβουλοι, ενώ συμμετέχει ex officio ο δήμαρχος Αθηναίων Χ. Δούκας.
Από την “Λαϊκή Συσπείρωση” εκλέγεται ο δήμαρχος Πατρέων Κ. Πελετίδης.
aftodioikisi.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)