Νίκησε η Κ17, ισόπαλη η Κ19 του Παναιτωλικού
![k17a](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/09/k17a.jpg)
Η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού ήρθε ισόπαλη 1-1 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ολυμπιακό, παρουσιαζοντας πολύ καλή αγωνιστική εικόνα παρά τις απουσίες που είχε και πάλι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο α’ ημίχρονο (22’) για να ισοφαρίσει ο Καβαλλάρης με ωραία ατομική προσπάθεια στο 61’. Ο σκόρερ έχασε και στη συνέχεια ευκαιρίες, ενώ αμυντικά η ομάδα στάθηκε πολύ καλά απέναντι στην πίεση που άσκησε στο τέλος ο Ολυμπιακός.
Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Αναστασόπουλος Μάνος Μόκκας Κεχαγιάς (46’ Κοντούρης), Σκένδρος (77’ Καψής), Μορφάκης (77’ Κακιώνης), Καβαλλάρης (88’ Εσκετζής), Γιωτόπουλος (88’ Τρομπούκης).
Η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού νίκησε εκτός έδρας την αντίστοιχη του Βόλου με 2-1. Είχε ένα πολύ καλό ημίχρονο στο οποίο αρχικά ο Κωστόπουλος στο 8’ σημάδεψε το δοκάρι, στη συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες για γκολ και τελικά ο Χόντζα με ωραία ενέργεια άνοιξε το σκορ στο 24’. Ο Βόλος ισοφάρισε στο 57’, αλλά ο Παναιτωλικός συνέχισε να ελέγχει το ματς. Στο 81’ μετά από σέντρα του Βασιλείου ο Τσώρης με κεφαλιά πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας.
Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Σαββίδης, Δρακόπουλος, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Σταμάτης, Πιστικός (85’ Παρασίδης), Κωστόπουλος (65′ Βαϊνάς), Βασιλείου, Χόντζα, Καλατσανάς (72’ Τσώρης).
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)