Νίκη για την Κ19, ήττα για την Κ17 του Παναιτωλικού

k19 9

Η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού επικράτησε με σκορ 3-0 εκτός έδρας της αντίστοιχης του Λεβαδειακού, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομής της Super League. Προηγήθηκε στο 3’ με τον Καβαλάρη και διατήρησε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα. Σημείωσε ακόμα δύο γκολ στο β’ ημίχρονο με τον Νικολάου στο 62’ και στο 68’, για να φτάσει εύκολα στην τελική επικράτηση.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Σκούρτης, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Κουνάβας (78’ Μάνος), Κοντούρης, Ράδος, Νικολάου, Καβαλλάρης (90’ Γκόλιας), Μπαρλαγιάννης (78’ Τσουμάνης), Μορφάκης (90’ Λέσι).

Η ομάδα μας Κ17 αγωνίστηκε εκτός έδρας με τον Άρη και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1, έχοντας έντονα παράπονα από τις διαιτητικές αποφάσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2’ και πέτυχαν δεύτερο γκολ στο 44’. Ενδιάμεσα υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι που έγινε στον Παυλίδη, αλλά δεν καταλογίστηκε.

Στο 68’ ο Άρης πέτυχε τρίτο γκολ για να μειώσει στο 80’ ο Κακιώνης. Δύο λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων επέκρουσε τη μπάλα μέσα από τη γραμμή σε κεφαλιά του Κακιώνη, αλλά βοηθός και διαιτητής δεν μέτρησαν το γκολ.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης (46’ Δρακόπουλος), Θεογιάννης, Βλαχοδήμος, Κεχαγιάς (83’ Χότζα), Ελέζι (46’ Κακιώνης), Μπελλάλης (69’ Καπνιάρης), Παυλίδης (69’ Πρωτόγερος), Γιωτόπουλος, Γαλαζούλας.