Νέα δυνατότητα ρύθμισης οφειλών προς τη ΔΕΥΑ Μεσολογγίου
![deyam mesologgi](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2022/05/deyam-mesologgi.jpg)
Έπειτα από απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης-Αποχέτευσης, στο πλαίσιο του ανταποδοτικού της χαρακτήρα και πάντα με γνώμονα τη στήριξη και εξυπηρέτηση των πολιτών, παρέχεται η δυνατότητα ρύθμισης παλιών οφειλών.
Οι καταναλωτές μπορούν να προσέλθουν στο κεντρικό ταμείο της επιχείρησης, εργάσιμες μέρες και ώρες, και να επωφεληθούν από τις παρακάτω δυνατότητες εξόφλησης:
· Άτοκα, σε εφάπαξ εξόφληση του λογαριασμού
· Προκαταβολή 10% της οφειλής και εξόφληση του υπολοίπου σε 72 δόσεις
· Επαγγελματίες: Προκαταβολή 15% και έως 72 δόσεις
Ειδική μέριμνα για ευπαθείς ομάδες:
· 0% προκαταβολή και έως 100 δόσεις
Η Δ.Ε.Υ.Α. Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίου καλεί τους καταναλωτές της να εκμεταλλευτούν και να αξιοποιήσουν τις ευνοϊκές ρυθμίσεις, για να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους.
Με εκτίμηση,
Γεράσιμος Πρασσάς
Αντιπρόεδρος Δ.Ε.Υ.Α.Μ.
—
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)