Με συμμετοχή η απεργιακή συγκέντρωση στο Αγρίνιο για τα θύματα των Τεμπών (foto)
![apergia6](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/02/apergia6.jpg)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη στο κέντρο της πόλης η απεργιακή συγκέντρωση του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών, υγειονομικών και πλήθος κόσμου.
Χαιρετισμούς απηύθυναν ο μαθητής Λυκείου Φώτης Τσούνης, η φοιτήτρια Αναστασία Μουράτη, ο πρόεδρος της ΟΑΣ Αιτωλοακαρνανίας Σπύρος Κοτοπούλης, ο πρόεδρος του Συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων Αγρινίου, Γεράσιμος Μαλούσης, η γραμματέας της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Αιτωλοακαρνανίας η Βάνα Πατρινού και ο Γραμματέας του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου Δημήτρης Δήμας.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)