Κασσελάκης από Αιτωλοακαρνανία: «Δε βρήκα χαρούμενους ανθρώπους του 41%» – Βρήκα ανθρώπους βαθιά προβληματισμένους
![ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΣΣΕΛΑΚΗ ΣΤΗΝ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ (ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ/eurokinissi)](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/12/152859_1.jpg)
Απροειδοποίητη περιοδεία. Δεύτερος σταθμός, Αγρίνιο. Δε βρήκα χαρούμενους ανθρώπους του «41%». Βρήκα ανθρώπους βαθιά προβληματισμένους. Όπως μου είπε ο συνταξιούχος που μιλήσαμε: «Ο άνθρωπος δεν τρώει ΘΑ, θέλει ψωμί να φάει».
Απροειδοποίητη περιοδεία. Δεύτερος σταθμός, Αγρίνιο.
Δε βρήκα χαρούμενους ανθρώπους του «41%». Βρήκα ανθρώπους βαθιά προβληματισμένους. Όπως μου είπε ο συνταξιούχος που μιλήσαμε: «Ο άνθρωπος δεν τρώει ΘΑ, θέλει ψωμί να φάει». pic.twitter.com/EKWEdLxC0p— Stefanos Kasselakis – Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) December 12, 2023
Απροειδοποίητη περιοδεία. Τρίτος σταθμός, Αστακός.
Η κυρία μού λέει: «Νιώθω ανυπεράσπιστη. Στο σουπερμάρκετ, κάθε μέρα και άλλη τιμή. Κανένας δε μιλάει. Βλέπω το προϊόν να είναι μισό μέσα και να το πληρώνω διπλό».
Απροειδοποίητη περιοδεία. Τρίτος σταθμός, Αστακός.
Η κυρία μού λέει:
«Νιώθω ανυπεράσπιστη. Στο σουπερμάρκετ, κάθε μέρα και άλλη τιμή. Κανένας δε μιλάει. Βλέπω το προϊόν να είναι μισό μέσα και να το πληρώνω διπλό». pic.twitter.com/MBGmUCmstB— Stefanos Kasselakis – Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) December 12, 2023
Φωτογραφία: ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)