Ήττα πισωγύρισμα για την Κ19 του Παναιτωλικού από τον Άρη

k19 aris

Ήττα-πισωγύρισμα με 1-2 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από τον Άρη στο Emileon το μεσημέρι του Σαββάτου.

Αν και προηγήθηκε ισοφαρίστηκε, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημά της για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Τα «καναρίνια» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά στο ματς. Άνοιξαν το σκορ στο 10’ της αναμέτρησης με τον Γκόλια να χρίζεται σκόρερ. Ωστόσο, από το εικοστό λεπτό και μετά η απόδοση του Παναιτωλικού «έπεσε».

Ο Άρης το εκμεταλλεύτηκε και ισοφάρισε στο 35’ από το σημείο του πέναλτι, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου έμεινε με δέκα παίκτες. Ο ρέφερι της αναμέτρησης έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης.

Στην επανάληψη, από στημένη φάση στο 57’ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, κάνοντας το 1-2. Παρά τις ευκαιρίες που σημειώθηκαν από αυτό το χρονικό σημείο και πέρα, το σκορ παρέμεινε ως τέλους.

Ο Παναιτωλικός παρέμεινε 9ος στη βαθμολογία, με τον Άρη να πλησιάζει στον πόντο.