Ισόπαλος 3-3 ο Παναγρινιακός σε φιλικό με την Ζάκυνθο

panagriniakos 1

Σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο Παναγρινιακός έμεινε ισόπαλος 3-3 με την ομάδα της Ζακύνθου.

Είχε πολύ καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 3-1, έχοντας ως κορυφαίο τον Τσάκνη που έκανε τρομερό παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό με κεφαλιά μετά από όμορφο συνδυασμό Βασιλόγιαννη, Κοντογιάννη και Μήλιου.

Στο 17΄ μετά από σέντρα του Καρδάρη ο Σωτηρόπουλος στην προσπάθεια να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μανιάτη για να διαμορφωθεί το 1-1.

Η ομάδα του Αγρινίου πήρε νέο προβάδισμα στο 33΄ με πλασέ του Παλιάτσα σε άδειο τέρμα μετά από ατομική ενέργεια του Τσάκνη.

Στο 39΄ σε αντεπίθεση ο Μήλιος πάσαρε στον Τσοπανά που έκανε την ασίστ στο Βασιλόγιαννη. Αυτός με πλασέ έκανε το 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 49΄ με πλασέ του Ζαχαριουδάκη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία ανάμεσα σε Παλιάτσα και Φραγκούλη.

Στο 77΄ ο Παναγρινιακός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσακανίκα από τον Κυριαζή. Όμως στην εκτέλεση του Κοντογιάννη η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι.

Η Ζάκυνθος ισοφάρισε στο 89΄ με εκτέλεση φάουλ του Γιόχαν Μουλιάτι. Το 3-3 ήταν το τελικό σκορ, καθώς στο σουτ του Γιαννόπουλου στο 90΄ η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Παναγρινιακός (Βασίλης Ξανθόπουλος): Μανιάτης (80΄ Καρκαλής), Παλιάτσας (78΄Γαβριήλ), Γκόλιας (57΄ Καλοκαίρης), Σωτηρόπουλος (46′ Λίτσος), Φραγκούλης (64′ Τουρλίδας), Μανιώτης (80΄ Αϋφαντόπουλος), Τσάκνης (71΄ Μουχάνης), Κοντογιάννης, Βασιλόγιαννης (46′ Τσακανίκας), Μήλιος (66′ Γιαννόπουλος), Τσοπανάς (78΄ Αντωνόπουλος).

Α.Π.Σ. Ζάκυνθος (Μάριος Παναγιώτου): Μπλατσιώτης, Περιστέρης, Ελέζι, Νόνης, Καλλιβωκάς, Σούρμπης, Μανέ, Γουίλσον Τσιμέλι, Ζαχαριουδάκης, Καρδάρης, Καψάσκης.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν οι: Μαρούδας, Μαρίνος, Κυριάζης, Γιόχαν Μουλιάτι, Φυτόπουλος, Λύρντζης, Τζανάρι, Κοντονής, Ζήβας.