Ισοπαλία για τον Παναγρινιακό στην Πάργα

1 1

«Έμφραγμα» στο 96′ υπέστη ο Παναγρινιακός στην Πάργα, χάνοντας τη νίκη σε «νεκρό» χρόνο. 1-1 με τον Απόλλωνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναγρινιακός στάθηκε καλά στο γήπεδο. Στο 30’ ο Βασιλόγιαννης με όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής σκόραρε για το 0-1. Πήγε, έτσι, με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου άντεξε στην πίεση στην επανάληψη. Η ομάδα της Πάργας έφτασε κοντά στο γκολ στο 71’, ωστόσο ο Μανιάτης, με την βοήθεια του δοκαριού, έδιωξε τον κίνδυνο για την εστία του μετά από κεφαλιά. Ο κίπερ του Παναγρινιακού σημείωσε νέα μεγάλη επέμβαση στο 81’.

Στο τέλος του αγώνα ο Απόλλωνας Πάργας, ωστόσο, ισοφάρισε, με την άμυνα του Παναγρινιακού να αδρανεί. Κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Πάκου και 1-1 στο 96’, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους.

Με την ισοπαλία αυτή ο Παναγρινιακός συγκεντρώνει ως ώρας 4 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική φιλοξενεί τον Τηλυκράτη στο Αγρίνιο.

Απόλλων Πάργας: Κωνσταντάκος, Βασιλείου, Κωνσταντίνου, Διαμάντης, Πάκος, Μπέλλος, Σακκάς, Γεωργάκης, Ντόκος, Παπαρούνας, Σιδέρης

Παναγρινιακός: Μανιάτης, Παλιάτσας, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Λίτσος, Μανιώτης, Τσιούνης, Πατίλας, Τσάκνης, Μήλιος, Βασιλόγιαννης