Ισοπαλία για τον Παναγρινιακό στη Χαλκίδα

xalkida

Ο Παναγρινιακός κρατούσε τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις στη Χαλκίδα αλλά τελικώς ισοφαρίστηκε. Οι Αγρινιώτες αν και προηγήθηκαν έμειναν στο 1-1.

Ήταν η έκτη ισοπαλία του Παναγρινιακού στο πρωτάθλημα. Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Κατσαρού ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 42′ με τελική προσπάθεια του Τσοπανά από κοντά.

Ο ΑΟ Χαλκίδας στην επανάληψη προσπάθησε να πιέσει για την ισοφάριση και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κατορθώνοντας τελικά να φτάσει στο 1-1 στις καθυστερήσεις.

Μετά μετά από εκτέλεση φάουλ του Χατζηγεωργίου ο Μπαλωμένος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Παναγρινιακός (Κατσαρός): Καλαντζής, Παναγιωτόπουλος, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Φραγκούλης, Καντάνης, Τσούνης, Κοντογιάννης, Τσοπανάς (90′ Αλομπισάτ), Μήλιος, Τσάκνης (90’+ Βασιλόγιαννης).