Ισοπαλία για την Κ19 του Παναιτωλικού

k19 panaitolikou

Με ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό άρχισε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις της η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού στο πρωτάθλημα Υποδομής της Super League.
Αναγκάστηκε να παίξει με δέκα παίκτες από το 34’, όταν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μάνος. Στο 68’ ο Εσκεντζής κέρδισε πέναλτι από τον τερματοφύλακα Αποστολάκη, ο οποίος αποβλήθηκε. Ο ίδιος εκτέλεσε το πέναλτι κάνοντας το 1-0.

Παρότι διατήρησε τον έλεγχο στη συνέχεια, δέχτηκε την ισοφάριση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από εκτέλεση κόρνερ οι αμυντικοί δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Μάγης με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Γαλιάτσος, Καψής, Μάνος, Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς (80’ Τσιριμώκος), Παυλίδης (46’ Λουλούδης), Ράδος (λ.τ. 35’ Μαύρος), Γιωτόπουλος, Κακιώνης (62’ Εσκεντζής), Χότζα (80’ Πιστικός).