Ισόπαλη η Κ17 του Παναιτωλικού 4-4 με τον ΠΑΣ Γιάννινα

k17 7

Πολλά γκολ, ανατροπές, θέαμα και ένταση χαρακτήρισαν το παιχνίδι της Κ17 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, το μεσημέρι του Σαββάτου στο Emileon.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα. Ωστόσο, ο Τίτορμος απάντησε άμεσα με τον Σαλαγιάννη να ισοφαρίζει στο 2′, με πανέμορφο γκολ.

Ο Γαλαζούλας σκόραρε δις στο 6′ και στο 20′ κι έκανε το 3-1 υπέρ του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου είχε ένα εξαιρετικό μισάωρο. Παρόλα αυτά, από δύο ατομικά λάθη έγινε το 3-3 μέσα σε λίγα λεπτά (30′ και 35′).

Ο Παναιτωλικός παρόλα αυτά βρήκε εκ νέου τον τρόπο και σκόραρε με τον Μόκκα στο 42′ για το 4-3.
k17 3
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός συνέχισε να είναι καλύτερος. Μάλιστα, είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, που παρέμεινε στο 4-3 μέχρι το 90′.

Ήταν τότε, που με αμφισβητούμενο πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής Τσιώρης, ο ΠΑΣ ισοφάρισε για το τελικό 4-4. Το τελικό σφύριγμα επέφερε δικαιολογημένες και εντονότατες διαμαρτυρίες από μεριάς Αγρινιωτών.

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Μόκκας, Καπνιάρης, Νταλιάνης, Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Σαλαγιάννης, Μπελάλης, Ελέζι, Γαλαζούλας