Ισόπαλη 2-2 η Κ15 του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό

k15 oly

Στον πρώτο της αγώνα για το πρωτάθλημα Υποδομής Super League η ομάδα Κ15 του Παναιτωλικού ήρθε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο Emileon.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με αυτογκόλ του Τσατσαράγκου μετά από εκτέλεση κόρνερ και έκαναν το 0-2 στο 23′. Η ομάδα μας δεν εγκατέλειψε την προσπάθεια και απάντησε με τον ίδιο τρόπο στις αρχές του β’ ημιχρόνου. Στο 47′, μετά από κόρνερ του Σαμαλέκου η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 61’ ήρθε η ισοφάριση με τον Ζώη που ευστόχησε από θέση τετ-α-τετ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, το 2-2 δεν άλλαξε.

Αγωνίστηκαν οι: Κυριαζής, Μπρούνος, Τσάπαλης, Φρούντζος (70′ Ασπρογιάννης), Μήτσης, Τσατσαράγκος, Σαλαγιάννης, Σαμαλέκος, Κατσιώνης (62′ Ζαρκάδας), Κατοπόδης (40′ Κονδύλης), Παστρωμάς (40′ Ζώης).

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ