Ιωάννινα: Βγήκε από τη ΜΕΘ ο 30χρονος Δημήτρης 20 μέρες μετά την άγρια οπαδική συμπλοκή
![nosokomeio arthrou](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/04/nosokomeio-arthrou.jpg)
Την πρώτη και δυσκολότερη φάση στη μάχη που έδινε για τη ζωή του κέρδισε ο 30χρονος Δημήτρης, ο οποίος είχε τραυματιστεί πολύ σοβαρά στην αιματηρή οπαδική συμπλοκή, στα Σεισμόπληκτα Ιωαννίνων.
Σύμφωνα με το epiruspost.gr, ο 30χρονος σήμερα εξήλθε από τη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας με την κατάσταση της υγείας του να είναι βελτιωμένη και η θεραπεία του να συνεχίζεται πλέον στην Νευροχειρουργική Κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ιωαννίνων.
Υπενθυμίζεται πως ο Δημήτρης, είχε δεχθεί χτυπήματα στο κεφάλι με αποτέλεσμα να υποστεί βαριές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις. Ο ίδιος υποβλήθηκε σε πολύωρη χειρουργική επέμβαση και από την ημέρα εκείνη μέχρι και σήμερα, νοσηλευόταν στη ΜΕΘ του Πανεπιστημιακού.
Τέλος, από νωρίς το μεσημέρι ο 30χρονος έχει μεταφερθεί στη Νευροχειρουργική όπου θα παραμείνει για νοσηλεία.
protothema.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)