Γ.Α.Σ Αγρινίου: Πρωταθλητής στο δρόμο των 6000μ Κ20 ο Διονύσης Καψάλης

417453407 945909790587036 2327872265698664581 n

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου

Υπερηφάνεια για όλους τους αθλητές και αθλήτριες μας που θριάμβευσαν..!!!
Συγκίνηση από την εξαιρετική παρουσία και τον αγώνα που έκαναν όλοι!!!
Ο Διονύσης Καψάλης αναδείχτηκε Πρωταθλητής στο δρόμο των 6000μ Κ20 , όπου μαζί με τους Γιώργο Τσώνη και Γιάννη Ματσούκα κατέκτησαν και το ασημένιο μετάλλιο στην ομαδική κατάταξη. Στα 8000μ Κ23 ο Νίκος Σταμούλης επικράτησε άνετα των αντίπαλων του και στέφθηκε Πρωταθλητής στην κατηγορία του. Στο ίδιο αγώνισμα ο Γιώργος Κύρτσης κατέλαβε την τέταρτη θέση επιβεβαιώνοντας την ανοδική του πορεία μετά τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις στον Κλειστό Στίβο. Ο Κώστας Σταμούλης τερμάτισε στην πέμπτη θέση στα 10000μ Ανδρών βελτιώνοντας το ρεκόρ του.
Στην κατηγορία των 3000μ Κ16 ο Σωτήρης Τσώνης κατέκτησε την έκτη θέση και μαζί με τους Θανάση Κουτσιαύτη, Θανάση Τσιπετό και Ηλία Λαμπρόπουλο πήραν την τέταρτη θέση στην ομαδική κατάταξη. Αξιέπαινη ήταν και η εμφάνιση των Παναγιώτη Τουφεκούλα και Γιάννη Τζαμανή στα 4000μ Κ18 ενώ στο αγώνισμα των 2000 Κ16 έτρεξαν και οι μικρότερες αθλήτριες της ομάδας , Ιωάννα Ποσονίδη, , Χριστίνα Καντερέ και Ηλέκτρα Μανδέλλου.