Γ.Α.Σ Αγρινίου: Πρωταθλητής στο δρόμο των 6000μ Κ20 ο Διονύσης Καψάλης
![417453407 945909790587036 2327872265698664581 n](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/02/417453407_945909790587036_2327872265698664581_n.jpg)
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου
Υπερηφάνεια για όλους τους αθλητές και αθλήτριες μας που θριάμβευσαν..!!!
Συγκίνηση από την εξαιρετική παρουσία και τον αγώνα που έκαναν όλοι!!!
Ο Διονύσης Καψάλης αναδείχτηκε Πρωταθλητής στο δρόμο των 6000μ Κ20 , όπου μαζί με τους Γιώργο Τσώνη και Γιάννη Ματσούκα κατέκτησαν και το ασημένιο μετάλλιο στην ομαδική κατάταξη. Στα 8000μ Κ23 ο Νίκος Σταμούλης επικράτησε άνετα των αντίπαλων του και στέφθηκε Πρωταθλητής στην κατηγορία του. Στο ίδιο αγώνισμα ο Γιώργος Κύρτσης κατέλαβε την τέταρτη θέση επιβεβαιώνοντας την ανοδική του πορεία μετά τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις στον Κλειστό Στίβο. Ο Κώστας Σταμούλης τερμάτισε στην πέμπτη θέση στα 10000μ Ανδρών βελτιώνοντας το ρεκόρ του.
Στην κατηγορία των 3000μ Κ16 ο Σωτήρης Τσώνης κατέκτησε την έκτη θέση και μαζί με τους Θανάση Κουτσιαύτη, Θανάση Τσιπετό και Ηλία Λαμπρόπουλο πήραν την τέταρτη θέση στην ομαδική κατάταξη. Αξιέπαινη ήταν και η εμφάνιση των Παναγιώτη Τουφεκούλα και Γιάννη Τζαμανή στα 4000μ Κ18 ενώ στο αγώνισμα των 2000 Κ16 έτρεξαν και οι μικρότερες αθλήτριες της ομάδας , Ιωάννα Ποσονίδη, , Χριστίνα Καντερέ και Ηλέκτρα Μανδέλλου.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)