Γ.Α.Σ Αγρινίου: Εντυπωσιακοί οι αθλητές μας στον 3ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Πάτρας

462853301 1092531169258230 3162575896460454757 n

Καταπληκτική ήταν η παρουσία των αθλητών μας στον 3ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Πάτρας, αφιερωμένο στη μνήμη του σπουδαίου μαραθωνοδρόμου , Φάνη Τσιμιγκάτο.
Στα 5000μ. συμμετείχαν περισσότεροι από 1300 δρομείς από όλη την Ελλάδα αλλά και οι καλύτεροι σε αυτό το αγώνισμα. Πρώτος έκοψε το νήμα ο Γιώργος Κύρτσης με 14΄34΄΄, κάνοντας ρεκόρ διαδρομής. Ο Γιάννης Τζαμανής πέτυχε επίσης ατομικό ρεκόρ (τρίτος στην κατηγορία του) όπως ρεκόρ έκαναν ο Σωτήρης Τσώνης, Ο Γιώργος Τσώνης, ο Γιάννης Ματσούκας και ο Θανάσης Κουτσιαύτης.
Στον Ημιμαραθώνιο Δρόμο , ο Νίκος Σταμούλης τερμάτισε πρώτος με ρεκόρ διαδρομής από έλληνα αθλητή (1.06.19) και ο Κώστας Σταμούλης πήρε την τρίτη θέση.
Μπράβο σε όλους όσους αγωνίστηκαν, συγχαρητήρια στους διοργανωτές !!