Γ.Α.Σ Αγρινίου: 8’40” η επίδοση του Γιώργου Κύρτση στα 3000μ με φυσικά εμπόδια στις Βρυξέλλες
![444213732 1001393745038640 4676795757369899645 n](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/05/444213732_1001393745038640_4676795757369899645_n.jpg)
Έγραψε ιστορία με φοβερή επίδοση ο Γιώργος Κύρτσης στα 3000μ με φυσικά εμπόδια (8’40”) στο διεθνές μίτινγκ των Βρυξελλών, η οποία είναι η καλύτερη επίδοση απο Έλληνα αθλητή τα τελευταία είκοσι δύο έτη στο αγώνισμα!
Επίσης στο ίδιο μίτινγκ έτρεξε στα 1500μ ο έφηβος Διονύσης Καψάλης , ο οποίος συνέτριψε το ατομικό του ρεκόρ πετυχαίνοντας σπουδαια εμφάνιση με 3’52”.
Ο σύλλογος μας συγχαίρει τους εκπληκτικούς πρωταθλητές και τον προπονητή τους για τις αξιοσήμαντες εμφανίσεις τους και ευχαριστεί θερμά τον κ.Αθανάσιο Κόκκιο για την ευγενική προσφορά του ταξιδιού.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)