Γ.Α.Σ Αγρινίου: 1η θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18 (foto)

436511595 994361612408520 6090257527185220577 n

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18!!!Ιδανικά ολοκληρώθηκαν τα Διασυλλογικά Πρωταθλήματα στίβου, αφού μετά την 2η θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16 και την 3η στο αντίστοιχο Ανδρών – Γυναικών ήρθε η 1η θέση στο Πρωτάθλημα Κ18.
Η επιτυχία αυτή είναι αποτέλεσμα των σπουδαίων αγωνιστικών επιδόσεων των αθλητών και αθλητριών μας που καθημερινά προπονούνται σκληρά σε συνδυασμό με τα μαθήματα τους υπο την επιστημονική καθοδήγηση της εξαίρετης προπονητικής μας ομάδας. Πρώτη φορά επιτυγχάνεται να κατακτήσουμε την κορυφή και να έρθουμε πρώτος σύλλογος μεταξύ 40 συλλόγων από τη Δυτική Ελλάδα , την Κεφαλονιά και τη Ζάκυνθο.
Όλα τα παιδιά πέτυχαν σημαντικές διακρίσεις και ατομικά ρεκόρ. Χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι ομάδες σκυταλοδρομιών 4Χ100 (Δήμητρα Σφυρή , Χριστίνα Τσίγκα, Κωνσταντίνα Καμμένου, Βάσω Καντερέ), 4Χ400 (Σπυριδούλα Βελή, Νάσια Κατσακιώρη, Ελένη Ζαραβίνα, Ελένη Τζαγκαράκη), ο Γιάννης Τζαμανής στα 2000 με φυσικά εμπόδια- ο οποίος ήταν δεύτερος και στα 3000- και η Βάσω Καντερέ στα 100. Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου απονομών ανέβηκε η Ελένη Τζαγκαράκη στα 400 και χάλκινο μετάλλιο κέρδισαν ο Σωτήρης Τσώνης στα 1500, ο Παναγιώτης Τουφεκούλας στα 3000 και ο Θοδωρής Ζαννιάς στα 200.