Επίσκεψη του Θανάση Παπαθανάση στο Στρατιωτικό Αεροδρόμιο Αγρινίου
![1683109326710](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/05/1683109326710.jpg)
Επίσκεψη στο Στρατιωτικό Αεροδρόμιο Αγρινίου (Κλιμάκιο Φύλαξης Αγρινίου) πραγματοποίησε ο υποψήφιος βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας της Νέας Δημοκρατίας, Θανάσης Παπαθανάσης.
Ο κ. Παπαθανάσης συνομίλησε με τον Διοικητή του κλιμακίου καθώς και με στελέχη των ενόπλων δυνάμεων που υπηρετούν σε αυτό.
Μετά το πέρας της επίσκεψης ο κ. Παπαθανάσης δήλωσε σχετικά:
«Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το Κλιμάκιο Φύλαξης Αγρινίου είναι σημαντικά, και η επίσκεψη μου σήμερα εδώ, αποτελεί μια πρώτη καταγραφή, προκειμένου να δώσουμε λύσεις άμεσα.
Επιτακτική είναι η ενίσχυση της στελέχωσης του Κλιμακίου αλλά και η αξιοποίηση των καινούργιων εγκαταστάσεων, οι οποίες θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν δίνοντας έτσι και μια νέα αναπτυξιακή προοπτική στην ευρύτερη περιοχή».
#ΑνεβάζουμετηνΑιτωλοακαρνανία_ψηλά
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)