Επίσκεψη του Μίλτου Ζαμπάρα στο Κέντρο Υγείας Αγρινίου
![εικόνα viber 2024 05 14 17 15 44 577](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/05/εικόνα_Viber_2024-05-14_17-15-44-577-1024x768.jpg)
Επίσκεψη στο Κέντρο Υγείας Αγρινίου (πρώην ΠΕΔΥ) και στην 3η ΤΟΜΥ (Τοπική Μονάδα Υγείας) πραγματοποίησε την Τρίτη 14 Μαΐου ο Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Αιτωλοακαρνανίας Μίλτος Ζαμπάρας.
Ο Μίλτος Ζαμπάρας αφού επισκέφθηκε τους χώρους του Κέντρου Υγείας, συναντήθηκε και συζήτησε με την διοίκηση του και με τους εργαζόμε-νους. Ενημερώθηκε για τις σημαντικές ελλείψεις που αντιμετωπίζει το Κέντρο Υγείας Αγρινίου σε υποδομές και σε προσωπικό.
Ο Βουλευτής δήλωσε: «Τα Κέντρα Υγείας της περιφέρειας σε συνδυασμό με τα Νοσοκομεία σηκώνουν όλο το βάρος της υγειονομικής κάλυψης των κατοίκων και είναι καίριας σημασίας η στήριξη τους. Ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στην Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας και θεωρεί ότι πρέπει να αποτελεί προτεραιότητα ενός ευνοούμενου κράτους η υποστήριξη της, ώστε να μπορούν όλοι οι πολίτες να απολαμβάνουν δωρεάν και υψηλής ποιότητας φροντίδα στις δημόσιες δομές υγεί-ας.»
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)