Ενωμένες θα παρελάσουν τρεις Φιλαρμονικές του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου
![Αφίσα Παρέλαση Φιλαρμονικών](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/03/Αφίσα-Παρέλαση-Φιλαρμονικών.jpg)
Το μήνυμα «η μουσική ενώνει» θα κάνουν πράξη οι μπάντες της Ιερής Πόλης Μεσολογγίου, αύριο 25η Μαρτίου 2024, αμέσως μετά τον τερματισμό της μαθητικής παρέλασης.
Η Φιλαρμονική «Χρήστος Καψάλης», η Φιλαρμονική «Διονύσιος Σολωμός» και ο Μουσικός Όμιλος Μεσολογγίου « Ιωσήφ Ρωγών», θα παρελάσουν ενωμένες σε ενιαία μουσικό σώμα στις οδούς Σπύρου Μουστακλή και Καψάλη, με τερματισμό την πλατεία Μάρκου Μπότσαρη, όπου θα ακολουθήσει η ανάκρουση του Εθνικού μας Ύμνου.
Πρόκειται για μια συμβολική κίνηση η οποία επιβεβαιώνει τη συνεχή ανοδική πορεία των Φιλαρμονικών καθώς και την συνεργασία και την ευγενή άμιλλα μεταξύ τους.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)