Δεύτεροι Πανελλήνιοι Αγώνες Τοξοβολίας στη Ναύπακτο!

ea2496125bb7f53daa1f6bfe3e63f1ba xl (1)

Στη Ναύπακτο, θα υλοποιηθούν το Σάββατο στις 24 Σεπτεμβρίου από τις 09:30 το πρωί στο Εθνικό Παπαχαραλάμπειο Στάδιο Ναυπάκτου, πανελλήνιοι αγώνες Τοξοβολίας όλων των κατηγοριών τόξων και όλων των ηλικιών.

Μια συνδιοργάνωση της περιβαλλοντικής οργάνωσης “Πράσινο +Μπλε”, του ΑΣ Τοξοβολίας Πέλοπας, της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας και του Δήμου Ναυπακτίας, με τον ΑΣΤ Προαστείου και με την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας, της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού & της επιτροπής Παπαχαραλάμπειου Εθνικού Σταδίου Ναυπάκτου.

Οι αγώνες υλοποιούνται στο πλαίσιο προβολής της Ναυπακτίας μέσα από εναλλακτικές μορφές τουρισμού όπως ο αθλητικός και παράλληλα είναι αφιερωμένοι στα 61 χρόνια μνήμης από τη δωρεά του Δημητρίου Παπαχαραλάμπους για να χτιστεί το Εθνικό Παπαχαραλάμπειο Στάδιο Ναυπάκτου.

Η είσοδος στους αγώνες είναι ελεύθερη για το κοινό.

Προτρέπουμε στους δημότες Ναυπακτίας και όχι μόνο, να παρευρεθούν (ιδιαίτερα σε γονείς με μικρά παιδιά} παρακολουθώντας ενδιαφέροντες αγώνες Τοξοβολίας που θα υλοποιηθούν στη πόλη της Ναυπάκτου.

Promo video: https://youtu.be/KBuGJD5So1M

Σας περιμένουμε…

Σημ.: Για όποια πρόσθετη πληροφορία: 26340 25016 / info@prasinomple.gr
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/09/2021

ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ – ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Α΄& Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ανδρών-Γυναικών/Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών Εφήβων-Νεανίδων

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ & ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ανδρών-Γυναικών

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ TRADITIONAL, LONG BOW

A’ & Β’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ανδρών-Γυναικών/Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών Εφήβων-Νεανίδων

ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ

ΜΙΚΡΕΣ ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ Παίδων-Κορασίδων- Παμπαίδων- Πανκορασίδων Α’ & Β’

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ & ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ, ΒΑRE

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Εφήβων-Νεανίδων

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α’ ΚΑΙ Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ, ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΚΑΙ BARE BOW
09:00 – 09:30 Προσέλευση Αθλητών – Έλεγχος Κάρτας Υγείας Αθλητή

09:30 – 10:00 Δοκιμαστικές βολές

10:00 – 11:15 Α΄ΓΥΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ

11:15 – 11:30 Διάλειμμα

11:30 – 12:00 Β΄ΓΥΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ

14:00 ΑΠΟΝΟΜΕΣ κατηγοριών

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ, ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ, BAREBOW,
LONGBOW &TRADITIONAL (Τ1&Τ2) ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΑΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ,

ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ, BAREBOW, LONGBOW & TRADITIONAL (Τ1&Τ2)

13:00 – 13:30 Προσέλευση Αθλητών – Έλεγχος Κάρτας Υγείας Αθλητή

13:30 – 14:00 Δοκιμαστικές βολές

14:00 – 15:15 Α΄ΓΥΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ

15:15 – 15:30 Διάλειμμα

15:30 – 16:45 Β΄ΓΥΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ

17:30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ κατηγοριών

zenith