Χάρης Μαυρίας: «Κρατάμε την αντίδραση, πρέπει να δούμε τα λάθη μας»
![profile player 960x540 7](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2023/12/profile-player-960x540-7.jpg)
Πιθανότατα ο κορυφαίος του Παναιτωλικού ήταν ο Χάρης Μαυρίας στο ματς επί της Καλλιθέας (3-2), όπου πέτυχε γκολ και «μοίρασε» ασίστ.
Μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της COSMOTE ανέφερε:
«Δεν μας χαροποιεί ότι ήμασταν έτσι μέχρι το 1-2. Κρατάμε την αντίδραση, βγάλαμε ψυχή, γυρίσαμε στο παιχνίδι. Πρέπει να δούμε τα λάθη μας. Σίγουρα όπως είπε και ο προπονητής μας δεν ήμασταν καθόλου καλοί. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο».
Και προσέθεσε:
«Πρέπει να βγάλουμε χαρακτήρα και προσωπικότητα. Ανταποκριθήκαμε και σβήσαμε το κακό πενηντάλεπτο. Δεν υποτιμήσαμε την Καλλιθέα. Ήταν λάθη δικά μας που πρέπει να βελτιώσουμε στη συνέχεια».
titormosnet.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)