Χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο για τον συγκλονιστικό Χρήστου
![christou](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/02/Christou.jpg)
Στην τρίτη του κούρσα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα υγρού στίβου ο Απόστολος Χρήστου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο.
Αν και δεν έκανε τον χρόνο που θα ήθελε, ο Απόστολος Χρήστου κατάφερε να πάρει την τρίτη θέση στον τελικό των 100μ. ύπτιου με χρόνο 53.36. Τέταρτος τερμάτισε ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης.
Ο Χρήστου, μάλιστα, κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο «στη χεριά» από τον δεύτερο Έλληνα του τελικού, τον Βαγγέλη Μακρυγιάννη, ο οποίος τερμάτισε τέταρτος με νέο ατομικό ρεκόρ, 53.38.
Δείτε εδώ το βίντεο:
sdna.gr
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)