Μπάσκετ: Ήττα για τον Παναιτωλικό από την ΓΕΑ

basket 7

Την ήττα, δεύτερη συνεχόμενη στα «σημεία», γνώρισε ο μπασκετικός Παναιτωλικός, αυτή τη φορά από την ΓΕ Αγρινίου στο ΔΑΚ Αερογέφυρας.

Οι τυπικά γηπεδούχοι της ΓΕΑ πήραν το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο με το ημίχρονο να «κλείνει» στο 36-31.

Στο δεύτερο μέρος αν και η ΓΕΑ «ξέφυγε» σε ορισμένες περιπτώσεις, ο Παναιτωλικός ωστόσο κρατιόταν κοντά στο σκορ. Με το σκορ στο 73-71 ο Τίτορμος υπέπεσε σε σφάλμα επαναφοράς. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο μάξιμουμ την κατάσταση, διαμορφώνοντας το τελικό 76-71.

Ο Πιστιόλης είχε 22 πόντους και ο Κάκος 13 με τους Σφυρή και Καλαμπαλίκη να σημειώνουν 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-13, 17-18, 21-13, 19-27

Παναιτωλικός (Ζαρκάδας-Καρβούνης): Κάκος 13 (2), Καλαμπαλίκης 12, Κάκος, Ζαρκάδας, Έξαρχος 4, Πιστιόλης 22 (3), Σφυρής 12 (2), Μινασιάν 8 (2)