Αγρίνιο: Μεγάλη συμμετοχή στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας για το Πρωτοδικείο (foto)
![image1 (1)](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/01/image1-1.jpg)
Μεγάλη η συμμετοχή των πολιτών και των φορέων του Αγρινίου στην συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Δικαστικό Μέγαρο ενάντια στην υποβάθμιση του Πρωτοδικείου.
Το παρών στην σημερινή κινητοποίηση έδωσε και ο δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου, καθώς και πολλοί σύλλογοι και φορείς της πόλης, οι οποίοι εξέδωσαν ανακοινώσεις συμπαράστασης και στήριξης των κινητοποιήσεων στον αγώνα του δικηγορικού συλλόγου της πόλης.
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)