Αγρίνιο: Δόθηκε στην κυκλοφορία η ο οδός Μελεάγρου
![20240221 092934](https://agrinio2day.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240221_092934.jpg)
Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες και δόθηκε στην κυκλοφορία το τμήμα της οδού Μελεάγρου μεταξύ των οδών Κιλκίς και Πραΐδου.
Η συγκεκριμένη παρέμβαση εντάσσεται στο έργο «Αναπλάσεις– Βελτιώσεις οδών κέντρου πόλης Αγρινίου» που περιλαμβάνειασφαλτοστρώσεις – πλακοστρώσεις πεζοδρομίων, σήμανση, τοποθέτηση δικτύων Η/Μ με φωτιστικά τεχνολογίας LED , αντικατάσταση δικτύων ύδρευσης και αποχέτευσης. Σε όλο το εύρος του έργου κατασκευάστηκαν ράμπες πεζών ενώ τοποθετήθηκε όδευση στα πεζοδρόμια για τα άτομα με κινητικά προβλήματα.
Ο Δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου δήλωσε σχετικά με την πορεία των εργασιών :
«Ένα ακόμη κομμάτι ενός μεγάλου έργου ολοκληρώθηκε και δόθηκε στην κυκλοφορία. Συνεχίζουμε να αναβαθμίζουμε το Αγρίνιο και να αποδίδουμε στους δημότες ουσιαστικά έργα που βελτιώνουν την καθημερινότητα τους».
![googlenews](/wp-content/uploads/2023/08/gnews-1.png.webp)
Ακολουθήστε το Agrinio2Day στο Google News
![zenith](/wp-content/uploads/2023/10/Aluxal_Logo.jpg)
![](/wp-content/uploads/2022/03/banner-1.gif)