Βαριά ήττα για την Κ19 του Παναιτωλικού

olympiakos k19

Βαριά ήττα με 6-0 υπέστη από τον Ολυμπιακό η Κ19 του Παναιτωλικού για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League, το απόγευμα της Κυριακής.

Το σύνολο του Δημήτρη Θεοδοσίου είχε ένα κακό απόγευμα, δεχόμενο τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυναμικά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Κωστούλα να κάνει το 1-0.

Οι Πειραιώτες έφτασαν σε δεύτερο τέρμα πριν το ημίχρονο με τον Παναγάκο να σκοράρει με κεφαλιά στο 44′ για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο γηπεδούχος Ολυμπιακός βρήκε δύο γρήγορα γκολ σε διάστημα δύο λεπτών. Αρχικά με τον Μπακούλα στο 59′ και στη συνέχεια με τον Κωστούλα να στο 61′.

Στο 86′ ο Τουφάκης έκανε το 5-0, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Ρολάκης διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Παναιτωλικός: Παπαζώης, Λουλουδής, Καψής, Νταλιάνης, Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς, Παυλίδης, Μαύρος, Γιωτόπουλος, Κακιώνης, Χότζα.