Παναιτωλικός: Νίκησαν 2-0 οι γυναίκες στην πρεμιέρα της Β’ Εθνικής

g4

Την πρώτη της συμμετοχή στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής πραγματοποίησε σήμερα η ομάδα γυναικών του Παναιτωλικού, που υποδέχτηκε τον Ατρόμητο Ζαρουχλέικων στο Emileon. Άρχισε με νίκη τη φετινή της προσπάθεια, καθώς επιβλήθηκε με 2-0.

Η ομάδα μας είχε την υπεροχή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Στο 34’ άνοιξε το σκορ με προσπάθεια και σουτ της Σταυροπούλου. Στο 42’ πέτυχε δεύτερο γκολ με σουτ της Σιαπλαούρα μέσα από την περιοχή. Και στο β’ ημίχρονο είχε τον έλεγχο και τις ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ.

Αγωνίστηκαν οι: Μπουϊτράγκο, Γρομητσάρη (67’ Αυγέρη), Τσίντζουρα (81’ Σιορίκη), Παπαδημητρίου, Γκιντέρο, Σταυροπούλου, Παπαδημητρίου (67’ Τζουμερκιώτη), Ντζάνη (88’ Αποστολάκη), Παπαϊωάννου, Σιαπλαούρα, Φεγγούλη (88’ Κολοβού).

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ