Νίκη για την Κ19 του Παναιτωλικού με 3-2 στο Ηράκλειο

k191

Η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού επικράτησε με σκορ 3-2 της αντίστοιχης του ΟΦΗ στο Ηράκλειο για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Μετά από ωραία συνεργασία και πλασέ του Χότζα σημειώθηκε το 0-1 στο 7’ και οι γηπεδούχοι απάντησαν με κεφαλιά του Σταυρόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 17’. Στο 25’ ο Αδαμάκης με σουτ έκανε το 2-1, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο 49’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Λαγουδάκης και στο επόμενο λεπτό ο Χότζα ισοφάρισε με κεφαλιά. Ο Παναιτωλικός πίεσε στο συνέχεια και τελικά έφτασε στο νικητήριο γκολ στο 86’, όταν ο Κακιώνης ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Τσιριμώκος.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Μάνος, Νταλιάνης, Εσκετζής (85′ Αλμπάνης), Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς, Παυλίδης (77′ Κυριαζής), Μαύρος (46′ Παναγιωτάκης), Γιωτόπουλος (77′ Τσιριμώκος), Κακιώνης (93′ Πιστικός), Χότζα.