3Χ3 μετά από επτά χρόνια για τον Παναιτωλικό

panaitolikos3

Η ομάδα από το Αγρίνιο με τη νίκη τους στο παιχνίδι κόντρα στον Ατρόμητο έκαναν τις τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις κάτι που είχε να συμβεί από τη σεζόν 2017-18.

Ο Παναιτωλικός με εμφάνιση που δεν άφησε περιθώρια στους παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία έφυγε με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του από το “Άγγελος Ράμφος” και ανέβηκε έστω και προσωρινά στη 2η θέση της Super League. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημειώθηκαν στο 14ο λεπτό όταν ο Σταυρόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ομάδας και στο 37ο λεπτό μετά από υπέροχο σουτ του Μπουζούκη.

Αυτή η νίκη της ομάδας από το Αγρίνιο ήταν η τρίτη συνεχόμενη στη φετινή Super League, κάτι που είχε να κάνει από τη σεζόν 2017-18, όταν ο “Τίτορμος” είχε επικρατήσει του Πλατανιά με 3-0 του Λεβαδειακού με 2-1 και της Κασσιόπης με 1-0.